چرا فرانسه نتوانست پرتغال را شکست بدهد؟

eadver

گل دقیقه 109 ادر کافی بود تا پرتغال فرانسه را شکست داده و جام قهرمانی را در پاریس بالای سر ببرد.

 ولی چرا تیمی که از قبل از شروع جام مدعی قهرمانی بود، درست در جایی که باید، مقابل تیمی که کمتر کسی به حضورش در فینال فکر می‌کرد نتوانست کاری انجام دهد. در زیر، 5 نکته در رابطه با شکست شب گذشته فرانسه مقابل پرتغال را بررسی کرده ایم.

بررسی شرایط پس از خروج رونالدو


خروج رونالدو باید شرایط بازی را به طرزی دراماتیک به نفع فرانسه رقم می‌زد. مصدومیت زودهنگام کاپیتان پرتغال می‌توانست شکستی سنگین را برای سلسائو رقم بزند. در حقیقت اگر پس از خروج او از زمین، پرتغال گلی دریافت می‌کرد، مطمئنا نمی‌توانست آن را جبران کند.در عوض، خروج او انگیزه بسیاری به پرتغال تزریق کرد و بازی در ادامه به نفع آنها پیش رفت. خروج رونالدو باید همه چیز را به نفع فرانسه می‌کرد ولی دشان واکنشی نشان نداد و تغییری ایجاد نکرد.

 

احتیاط بیش از حد


دیمیتری پایت در طول تورنمنت بارها شوت‌های زیبایی به سمت دروازه حریفان روانه کرد، آنتوان گریزمان حرکات بسیار زیبایی در طول مسابقات در زمین به نمایش می‌گذاشت ولی دیشب فقط موسی سیسوکو بود که دل به دریا می‌زد. بازی کردن با ریسک بخشی از تاکتیک تیم‌ها در طول این رقابت‌ها بوده ولی شب گذشته فرانسه مقابل پرتغالی بازی می‌کرد که در 10 بازی اخیرش نتوانسته بود آنها را شکست دهد و این می‌توانست اعتماد به نفس را به آنها تزریق کند. فرانسه از ریسک کردن اجتناب کرد و تاوانش را داد.

 

آزاد نگذاشتن پوگبا


شاید بزرگترین ناکامی شب گذشته برای فرانسه پل پوگبا بود که شبی بسیار تلخ داشت. هافبک 23 ساله می‌تواند هر کاری انجام دهد ولی با رو به جلو بازی کردن متیودی، پوگبا کاملا در حصار گرفتار شده بود. مطمئنا چنین اقدامی مقابل پرتغال که هیچگاه به حریفان اجازه نمی‌دهد راحت حمله کنند، اشتباهی بزرگ است. فرانسه باید از کانته استفاده می‌کرد تا پوگبا آزادانه تر بتواند در حملات شرکند کند و وظیفه اش را انجام دهد.

 

بی اعتمادی به تازه نفس ها


همانطور که حدس زده می‌شد، دشان نتوانست جلوی وسوسه استفاده از ترکیب تیمش مقابل آلمان را در دیدار مقابل پرتغال بگیرد. با اعتماد به همان بازیکن‌ها، شرایط فیزیکی نه چندان آماده خوبشان در نهایت به ضرر فرانسه در جریان بازی تمام شد. بازیکنان از نظر روحی و فیزیکی خسته به نظر می‌رسیدند. پرتغال یک روز بیشتر استراحت کرد ولی به نظر در آنالیزها و بررسی های دشان چنین چیزی مد نظر قرار گرفته نشده بود او در جایی که باید نتوانست انرژی را با تعویض‌هایش به تیم منتقل کند.
تعویض‌ها


کینگزلی کومان پس از به میدان آمدن به جای پایت،‌ انگیزه بالایی از خود نشان داد ولی دشان نتوانست چنین اعتمادی را به کانته بکند. همچنین تصمیم او مبنی بر بازی دادن به ژینیاک 30 ساله و عدم توجه به مارسیال جوان هم به نظر اشتباه می‌آمد. فرانسه می‌توانست با ضربه ژینیاک که به تیر خورد بازی را با پیروزی به پایان برساند ولی درسی که از به میدان آمدن کومان گرفته شد این بود که دفاع پرتغال با حرکات سریع می‌تواند باز شود. این چیزی بود که فرانسه به طور کلی امشب فقدان آن را حس کرد، هم روی نیمکت و هم در زمین."

 

آدام بیت - اسکای اسپورتسnumber of visits : 1515792
number of marketing visits : 34204

دسته بندی مطالب
www.eadver.com